Důvodů, proč se chceme přiučit něčemu novému, je plno. Někdo potřebuje zvládnout nový počítačový program kvůli práci, další se zase chce zlepšit v komunikaci s lidmi nebo domluvit s rodiči partnera-cizince, no a někdo prostě jen hledá nového koníčka. Ať už jsou vaše důvody jakékoli, jistě budete souhlasit, že mít možnost učit se z pohodlí svého domova, tempem které VÁM vyhovuje a v časech, kdy jste nejbdělejší, je splněný sen. A proto jsou tu webináře. Webinář, složený ze slov web a seminář, je zkrátka série lekcí, dostupná na internetu. Většina z nich je zdarma, stačí se jen registrovat, a stojí za nimi odborníci z nejprestižnějších světových univerzit.

kancelář

Webinář může mít několik podob. Velmi populární jsou videolekce. To znamená, že sledujete předem natočené výukové video, obvykle doplněné o interaktivní prvky a cvičení. Další možností jsou živé webináře, kdy se v určitý čas připojíte na danou stránku a máte možnost s odborníkem debatovat živě. Můžete se zeptat na všechno, co vás zajímá, a kromě učitele máte možnost komunikovat i s ostatními účastníky.  Pokud nejste zrovna fanoušky videí nebo nahrávek, tak existují i webináře ve formě cvičení, kde se danou látku nejprve naučíte z textu a pak si ji procvičujete v sérii úkolů. U tohoto způsobu je výhoda, že můžete pohodlně monitorovat svůj vývoj, a máte přesně představu, jak vám to jde.

počítač
 
Co z toho? Kromě nových znalostí a zkušeností můžete získat i certifikát. Za ten sice musíte většinou zaplatit, ale zato budete mít v ruce něco zcela konkrétního. V dnešní době už většina zaměstnavatelů osvědčení o absolvování webináře uznává úplně stejně jako certifikáty o dokončení klasických seminářů. Webináře vám tak kromě zábavy mohou přinést například i kariérní postup. Nejdůležitější bude ale dobrý pocit sám ze sebe, a vědomí, že jste prokázali silnou vůli a motivaci.

Snadná cesta ke vzdělání