Proč si lidé pořizují nádobí z nerezové oceli, proč dávají přednost nerezové pánvi před teflonovou či hliníkovou, proč používají s oblibou nerezové termosky, proč mají doma nerezové příbory a kuchyňské nože a proč si vybavují i prostory koupelen nerezovými doplňky? Na tuto obsáhlou otázku je jednoduchá odpověď: „Protože nerez je prostě nerez“.

nerezové zábradlí

Když se totiž řekne „nerez“, nemusíte nikomu nic vysvětlovat a ihned pochopí, o čem je řeč. Stačí pouze říci, že máte ten a ten předmět z ušlechtilého kovu, a dotyčná osoba si jej snadno ve své mysli představí. Zároveň jí bude jasné, že půjde o výrobek vysoce jakostní, kvalitní a hlavně spolehlivý. Nikdy se nestane, že by se jeho plášť i další komponenty rozpadly kvůli korozi. Nerezová ocel je sice běžný konstrukční materiál legovaný uhlíkem, podobně jako například lešenářské trubky, ale kromě uhlíku se do této slitiny přidávají chrom a nikl. Takto legovaná ocel nekoroduje ani za extrémních povětrnostních podmínek, a tak ji můžete vystavit větru, sněhu, mrazu, dešti, UV záření, a nic se neděje.

nerezové zábradlí na lodi

Právě toto bývá jedním z hlavních důvodů pořízení nerezového zábradlí. Nejen, že se o něj můžete zapřít, a že vás spolehlivě udrží na svém místě (pokud je samozřejmě zábradlí správně konstruováno), ale můžete se spolehnout, že ocelový materiál bude mít zhruba stejnou strukturu i za deset, dvacet, padesát let. A zřejmě ještě déle, ale to už tu třeba nebudete a bude to zajímat spíše vaše potomky.

Pochopit, proč je nerezové zábradlí jedním z klíčových bezpečnostních stavebních prvků, je tedy poměrně snadné, a vám už pak stačí jen zaměřit se na jeho vzhled a technické provedení, aby jej bylo možno nasadit kamkoli do interiéru i do vnějšího prostředí, aby plnilo i estetický účel na terase, na balkoně, na schodišti a kdekoli jinde, kam se s ním rozhodnete vydat.

Nerezové zábradlí je nadčasové