SEX – tři písmena, která dráždí lidi od nepaměti. Slovo, kterému rozumí snad po celém světě. Zatímco láska se řekne v každém jazyce jinak, tak slovo sex je víceméně mezinárodní. Možná proto, že je spojeno s nejstarším řemeslem na světě nebo proto, že samotný sexuální akt slouží primárně k rozmnožování a tudíž je to vlastně jedno z nejdůležitějších slov na světě.

zamilovaný pár


Co si pod ním ale představit? Jedná se pouze o pohlavní akt, spojení dvou těl různého nebo stejného pohlaví? (Dnes, aby se v těch pohlavích čert vyznal!)Nebo je políbení na tvář, předání květiny, podání ruky již také sex, když to mezi Vámi jiskří a ježí se Vám chloupky všude po těle?

Rozhodně je to podstatné jméno mužského rodu, ke kterému se váže mnoho různých přívlastků shodných i neshodných:

noční klub


·         Něžný

·         Rychlý

·         Pomalý

·         Tvrdý

·         Brutální

·         Nespoutaný

·         Jemný

·         Odvážný

·         Hravý

·         Špatný

·         Nezdařený

·         Uspokojivý

·         Orální

·         Anální

·         Zakázaný

·         Nevázaný

·         Za peníze

·         Z lásky

·         Dobrý

·         Skvělý… atd., atd.

kráska


Bylo by to snad na několik stránek. Sex je hra, zábava a nutnost. Vybíjíme při něm energii, je zdravý, hubneme a vyplavují se nám endorfiny.

Nespočet knih, nespočet filmů, nespočet novinových článků a písní, blogů a básní, které se k tématu sex váží, by nás přiváděly na myšlenku, že tomuto tématu a této činnosti se v životě nikdo nevyhne. Každý samozřejmě s různou intenzitou, někdo dříve, někdo později. Někdo s jedním, jiný s mnoha partnery. Ale jednou to potká každého.


Omyl. Pomineme-li náboženské důvody a důvody víry, kdy se člověk dobrovolně odevzdává bohu a vstupuje do celibátu, tak se najde mnoho lidí, kteří  sex nesnáší, bojí se ho nebo se mu brání. Vzbuzuje v nich odpor, či jim prostě nic neříká. Jsou to lidé různého věku, národnosti i pohlaví. Celibát je pro ně jakýmsi životním postojem a vyznáním.

Jen doufejme, že se z toho nestane celosvětový trend s miliony vyznavačů. 

Sexování