Chorvatsko patří mezi země, kde se Češi jezdili rekreovat ještě v dobách hluboké totality. Jezdilo se však tehdy do Jugoslávie a i když se jednalo o zemi dlouhou dobu válkou sužovanou, oblast u moře skýtala bezpečí a příjemné zážitky. Po rozdělení Jugoslávie a osamostatnění Chorvatska se obliba cestování do této destinace ještě zvýšila, kdo se obával o svou bezpečnost, mohl již v klidu vycestovat. Ráz bezpečné země si Chorvatsko drží doposud.
kamenná pláž
Malebné pobřeží, které lemuje z jedné strany průzračné moře s oblázkovými plážemi, a z druhé skalnaté pohoří, unikátní architektura, pohostinní a milí Chorvaté, výborné jídlo a pití. To je jen stručný popis, kdo však zažil na vlastní kůži, ten ví, že je toho mnohem víc. Z praktického hlediska je Chorvatsko pro Čechy velmi dostupnou destinací, mnoho turistů volí cestu na dovolenou autem, jiní třeba autobusem . Není však výjimkou letecká doprava nebo cestování vlakem.
pohled na hory
Chorvatsko si stále drží stejný standard, a to jak v ubytování, tak v cenách. Vyberou si jak skromní, tak i velmi nároční turisté. Sehnat ubytování není problémna místě nebo dopředu přes různé cestovní agentury. Na výběr jsou klasicky zařízené apartmány pro rodiny s dětmi i hotely všech cenových kategorií. Dá se ubytovat v kempu i mobilních domech. I v Chorvatsku můžete absolvovat luxusní dovolenou s all inclusive v moderním hotelovém komplexu. Velmi oblíbenými jsou také chorvatské ostrovy nebo dovolená na lodi.

Chorvatsko nabízí turistům průzračné moře, díky oblázkovému podloží, užijí si jej milovníci potápění i ti, kteří právě neholdují písečným plážím. Výborně se zde zabaví děti.
V Chorvatsku není problém se dorozumět, chorvatština je slovanským jazykem a má dosti příbuzných slov například s ruštinou, navíc Chorvaté jsou na české turisty zvyklí a vždy se s nimi domluví. Nepotřebujete tedy znát příliš cizí jazyk.
I přes neklidnou situaci v Evropě, co se migrantů a teroristických útoků týče, drží si Chorvatsko i nadále pověst bezpečné země.
město korčula
Mezi lidmi se často traduje, že Chorvaté nemají Čechy příliš v oblibě, kdy tito jsou považováni za národ skrblíků a jejich cílem je na dovolené co nejvíce ušetřit. Domnívám se, že doba, kdy Češi hromadně naváželi do Chorvatska tuny konzerv a stravovali se jen z přivezených surovin, je dávno pryč.
Upřímně, byla by škoda si tuto úžasnou zemi nevychutnat v celé její kráse včetně přírody, gastronomie a kultury.

Chorvatsko stále milované…