Je nejvyšší čas vyrazit na nákupy a nakoupit dětem všechno potřebné pro návrat do školních lavic. Nesmíme na nic zapomenout a proto je, myslím, moudré si napsat seznat všech věcí, které budeme shánět, abychom nic neopomenuli.
Nejdřív bychom měli zvážit, co bude náš školák potřebovat koupit nové a co mu ještě poslouží z minulých let. Co je naprosto jednoznačné je školní brašna, aktovka či batoh. Na trhu je obrovská škála a vybrat to nejvhodnější bude asi oříšek. Určitě bude nejlepší jít kupovat školní batoh i s dítětem, přeci jen ji bude nosit do školy on, a tak by bylo ideální, aby si svoji aktovku on sám i vybral. Musí hlavně sedět a být dítěti pohodlná, školní brašna se většinou kupuje na víc let a kdyby se s ní mělo vaše dítko trápit tak dlouho, nebylo by to dobré. Samozřejmě i designů je velká spousta, záleží jen na tom, co se vašemu školákovi bude líbit nejvíce.
psaní ve škole
Školní brašnu máme a teď co do ní? Rozhodně je zapotřebí penál (dost často se dá sehnat penál ladící k batohu, nebo je mnohdy i v sadě s batohem), zásobu grafitových tužek, vhodné psací pero a nějaké barvičky. Grafitové tužky se dají sehnat v mnoha tvarech a tvrdostech, na to pozor, například s nejměkčí tužkou by se psalo velmi špatně, ta je vhodná na kreslení. Psacích per je v obchodech taky velká spousta, záleží třeba na tom, zda je vaše dítě pravák či levák nebo zda chce pero přepisovací či nikoli. A o barvičkách ani nemusí být řeč, pastelky, fixy, zvýrazňovače, gelové propisky, barevné propisky,… Jen si vybrat.
dívka školačka
Sešity dnes většinou objednává hromadně škola, takže aspoň s tím si nemusíme dělat starosti a stejně tak i učebnice. Ještě by bylo jistě vhodné se poohlédnout po nějakých přezůvkách, nechceme přece, aby naše děti měli celý den ve škole nohy zavřené v obuvi. 
vybarvování pastelkami
Všechno s dítkem proberte a sepište na papír, pak už jen stačí si udělat čas a společně vyrazit, uvidíte, že se pak vašemu školákovi bude chtít zpátky do školy a moc víc.

Co nesmí chybět vašemu školákovi?