Spousta žen i mužů touží po tom být krásní! Ale co to vlastně krása je? A „stačí“ být krásný, abychom byli přitažliví….? Není to tak jednoduché! V každé době a taky v každé zemi platí jiná měřítka krásy. Definice ideální krásy neexistuje. Protože je to široký pojem- podívejme se třeba na tolik diskutovanou ženskou krásu. Hodně českých žen si např. myslí, že ony krásné nejsou, ale krásu jiných žen vidí! Muži zase mají jiné vidění ženské krásy.
mladá žena a podzim
– a v různých zemích je to zase úplně jinak….! Vědci dělali pokus, kdy fotku přirozeně krásné dívky bez make-upu poslali do různých oblastí světa, aby ji vždy v dané lokalitě přizpůsobili svému náhledu na krásu. Výsledky byly překvapivé! Američané by hned dotyčnou poslali na plastiku, v Argentině udělali z dívky spíše transvestitu, a co se týká postavy-v Itálii, Číně je ideál úzký pas a boky, naopak ve Venezuele, Španělsku, Rumunsku jsou ideálem plnější tvary, holka „krev a mlíko“ a v Egyptě, Mexiku, USA-zase úzký pas a široké boky. Tak „akorát“ hodnotí ideál ženské postavy př. v Anglii.
-a napříč staletímiplatila jiná měřítka- ve starověkém Egyptě byl ideál-štíhlá postava, úzká ramena, vysoký pas, symetr.obličej, v Řecku-baculatá postava, plné tvary, světlá pleť, v italské renesanci-plná ňadra, zakulacené břicho, oblé boky, ve viktoriánské Anglii-kypré tvary, korzety tvarovaly ideální postavu, ve 20. létech-plochý hrudník, chlapecká postava, později postava tvaru přesýpacích hodin, velká prsa, v 80.létech-éra supermodelek vysoká, štíhlá, hezky stavěné tělo, vypracované paže, od r.2000-zdravá vypnutá kůže, ploché břicho, větší prsa a zadek, mezera mezi stehny, trend plastických operací.
děvče ve svetru
V současnosti, jako v každé době,nejsou některé ženy se svým vzhledem spokojené. Ale dnes už se ví, že dobrý pocit ze sebe sama, a tím i přitažlivost pro druhé až tak úplně s „pouhým“vzhledem nesouvisí! Souvisí to hlavně s PŘIJETÍM SAMA SEBE! Můžete být krásná! Stačí se pro to ROZHODNOUT! Pečujte o své nitro, abyste se předně měla ráda a současně se starejte o svůj zevnějšek!

ROZHODNĚTE SE BÝT KRÁSNÁ! JE TO JEDNODUCHÉ!