Většině z nás se život scvrkl pouze na povinnosti. Chodíme do zaměstnání, abychom měli na zaplacení různých poplatků, složenek a celkově na chod domácnosti. Také jsme si již zvykli na určitý komfort, pěkné bydlení, plnou lednici a naklizenou domácnost. A s přibývajícím věkem, se stáváme takovým malým otrokem, kterému na nějaké záliby či koníčky mnoho času nezbývá. A to je velká škoda. Neboť každý dobrý psycholog vám vysvětlí, že kreativní činností, která nás baví je velmi prospěšná, obohacuje nás a přináší radost.
sázení květin
Pokud tedy máte pocit, že nemáte vůbec čas, jen honíte a jediné čeho jste schopní je večer padnout k televizi, je na čase se zamyslet, zda to tak opravdu chcete. Je pro vás skutečně tak důležité, trávit tolik času prací? Co si za těžce vydělané peníze nakonec koupíte? Opravdu potřebujete mít tolik věcí a strávit mnoho času jejich nakupováním? Jak dlouho vám přináší radost? Je pro vás bezpodmínečně nutné, mít domácnost uklizenou jako ze škatulky, když pak sotva popadáte dech?
Vždyť život není jen o práci, penězích, nákupech a sledování nudných televizních programů. Zvolněte, vypnete televizi a uvidíte, co budete mít najednou času a energie. Najděte si nějakou činnost, která vás bude bavit a přinášet vám potěšení.
Rybaření
Říká se, že kdo chce být celý život šťastný, stane se rybářem. A určitě je na tomto tvrzení hodně pravdy. Když začnete rybařit, budete v klidu, a navíc si budete moci vychutnávat krásu přírody. Pokud na ryby nebudete chodit sám, ale najdete si stejně založené parťáky, můžete zažít tohoto koníčka společně. Budete vyrážet na společné akce, diskutovat o návnadách, nástrahách a stylu chytání. Na ryby můžete vyrazit nejen po Čechách, ale také do zahraničí, přičemž poznáte cizí revíry a obohatíte své obzory.
Myslivost
Být myslivcem, je opravdu velké hobby, jehož historie sahá do daleké minulosti. Pokud máte vřelý vztah k přírodě, ekologii a volně žijící zvěři a zároveň máte týmového ducha, je pro vás myslivost koníček jako stvořený. Nemusíte pozorovat divoká zvířata jen z gauče v televizi, zažijte loveckou vášeň na vlastní kůži. Společně s ostatními myslivci budete v místním mysliveckém spolku pro naše potomky udržovat myslivecké zvyky a tradice.
rybaření na moři
Zahradničení
Ve zdravém těle je zdravý duch. O tom jistě nikdo nepochybuje a ani o tom, že je nutný pohyb, čerstvý vzduch, slunce a zdravá, především rostlinná organická strava. A to vše vám může nabídnout zahradničení. Pokud máte možnost založit si zahrádku, nebo alespoň malý záhon, je to skvělé a určitě této možnosti využijte. Díky tomuto hobby budete trávit hodně času venku a na nedostatek pohybu si nebudete muset stěžovat. Odměnou vám bude vlastnoručně vypěstovaná zelenina, ovoce i květiny. Pro své zdraví i potěšení tak uděláte mnohem více, než, když svůj drahocenný čas strávíte blouděním po hypermarketu a nakupováním produktů pochybné kvality.

Proč je důležité mít koníčka