Každá z našich babiček i maminek uměla šít. Uměly to i všechny naše tety. Mohli jsme se tak těšit na nové kusy oblečení pro nás, nebo dokonce na oblečení pro panenky, či nejrůznější batůžky a tašky. Na čas se zdálo, že obliba šití ustoupila do pozadí. Najednou byl trh přesycen a vše se dalo snadno koupit, sehnat i objednat. Dnes už se celá řada žen, a dokonce i někteří muži vrací k tomu, že zasednou doma ke svému šicímu stroji a zkouší vytvořit něco originálního, podle svého vlastního návrhu.

barevné látky

Jak začít?
Nejprve si budete muset vybrat spolehlivý šicí stroj a naučit se jeho základní ovládání. Nemusíte mít strach. Není to ani tolik o šikovnosti, jako o troše cviku a pravidelného tréninku. Dále si zakupte metrážové látky a začněte s něčím velmi jednoduchým. Nabízejí se povlaky na polštáře, nebo nejrůznější přehozy. Mají rovný střih a na nich si snadno osvojíte základní techniky pro práci s šicím strojem.

Brzy získáte potřebnou praxi a můžete se pustit do něčeho odvážnějšího. V dnešní době už najdete celou řadu střihů a návodů také na internetu. Určitě se zpočátku nechte inspirovat a seznamte se i s nejrůznějšími pomůckami a fintami.

jahelníček

Proč šít?
Originalita výsledného kusu a radost z dobře odvedené práce není jedinou odpovědí. Pokud se naučíte šít, pomůže vám to vyřešit celou řadu problémů v současném oblékání. Konfekční velikosti málokdy sedí přesně na vaši postavu a představovali byste si, že šaty nebo halenka budou užší v pase, a naopak volnější přes boky? Stojíte zrovna ve zkušební kabince a velmi vás láká si takový kus s výhodnou cenou zakoupit, ačkoliv není dokonalý? Už můžete! Pár pohybů na šicím stroji a dokonalý model bude na světě!

Vybírejte z naší široké nabídky metrážových látek, šablon, ale i šicích strojů a ostatních pomůcek pro domácí šití.

Originální kus z vlastní tvorby