Mytí oken obecně je velmi nepopulární činností. Mýt se ale musí a k tomu neodmyslitelně patří také čištění a mytí žaluzií. A to je snad ještě horší než samotné mytí oken, protože žaluzie jsou křehké, tenké a mohou se snadno nevratně poškodit. Navíc se na nich prach drží velmi dobře, a pokud si jich nějaký čas nevšímáme, mohou na sobě mít pěkně velké nánosy prachu a špíny.
šedé rukavice
Chce to obrnit se trpělivostí a jednu po druhé pečlivě omýt. Jenže to zabere fůru času a ten mnohdy, i kdybychom chtěli, prostě nemáme. I když existují parní čističe oken, které nám práci značně ulehčit mohou, je to pro někoho naprostá zbytečnost, je kupovat. Okna přece jen nemyjeme tak často, a jestliže nebydlíme ve velkém domě, může se takový čistič zdát zbytečností. Pokud tedy stále sázíte na manuální mytí a čištění, usnadněte si práci s mytím žaluzií a zkuste některý z osvědčených a rychlých nápadů, jak si tuto ne moc oblíbenou činnost ulehčit.
·         Navlékněte starou rukavici: oblékněte si starou rukavici, kterou už můžete potom rovnou vyhodit do koše. Rukavici opatrně namočte ve vodě s čisticím prostředkem a pak přejíždějte prsty po žaluziích. Musíte jemně a moc netlačit ale díky rukavici můžete vzít naráz víc pater. Pak si navlékněte druhou rukavici z páru, tu už nechte suchou a žaluzie přejeďte a otřete do sucha.
sledování slunce
·         Když to jde, žaluzie sundejte: některé druhy žaluzií lze velmi snadno odmontovat a sundat. Pokud to je i váš případ, neváhejte. Není totiž nic jednoduššího, než žaluzie sundat, následně osprchovat pod jemným a slabým proudem vody a pak nechat jen volně osušit. Poté, krásně čisté žaluzie namontujete zpět.
·         Na prach využijte vysavač: pokud žaluzie nejsou moc zaneřáděné, nejsou mastné nebo například flekaté, jen jsou zaprášené, vemte na pomoc vysavač. Není nic rychlejšího. Samozdřejmě musíte použít co nejmenší nástavec a výkon vysavače dát na minimum, aby to žaluzie nevcuclo. Jednoduše je povlávejte z obou stran a prach je v tu ránu pryč.

Na žaluzie se musí opatrně a s citem