Stromové domy

Přespávat v korunách stromů je jedinečný zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Připomíná tak trochu chaloupku na kuřích nohách Baby Jagy a můžete se tu pomyslně zasnít a přemístit se ve svém těle do dětství. S něčím takovým se setkáte např. v Safari Dvora Králové nad Labem anebo v obci Chotýšany. Stavitelé citlivě posadili dřevostavby do korun stromů tak, aby jim nijak nepřekážely, a aby šlo zároveň o bezpečný a komfortní způsob ubytování z hlediska statiky celé konstrukce. Chcete-li udělat radost svým ratolestem, zajistěte si tu místo alespoň na prodloužený víkend.
větrný mlýn

Včelí království

Máte rádi med, užíváte propolis jako přírodní antibiotikum, vyzkoušeli jste mateří kašičku a oblíbili jste si svíčky ze včelího vosku? Pak by vám jistě pozvedla náladu odborná speciální tzv. apiterapie. Jde o léčbu pomocí včelích produktů v upraveném domečku ze dřeva, který zároveň slouží jako včelín. Jedná se v podstatě o malou přízemní dřevostavbu postavenou na včelích úlech. Postel je umístěna na roštu odděleném sítí, s matrací z přírodních materiálů. Ubytování je bezpečné a zároveň jde o interaktivní prožitek těsné blízkosti včelstva.

Pobyt ve větrném mlýně

O větrných mlýnech se povídá, že jsou to kouzelné energetické stavby. Mezi znalci v oboru šíření energií je totiž každá kruhová nebo oválná místnost zdrojem pozitivní energie a funguje jako přírodní dobíječ. Je totiž známo, že pravé a ostré úhly místností energii blokují, a že se v takových prostorách cítíme stísněně, zvláště, jsou-li příliš malé. Něco takového si můžete dopřát např. v Bukovanech na jižní Moravě. Větrný mlýn ukrývá pokoje vybavené moderním nábytkem a pobyt v nich je nejen stylový, ale i komfortní.
louvre pyramida

Léčebná pyramida

V souvislosti s léčbou přírodní energií a působením magnetického pole se můžete setkat s nabídkami pobytů v léčebných pyramidách. Tvar pyramidy byl již ve starověkém Egyptě a ve Střední a Jižní Americe považován za božský a dnes se můžeme alespoň trochu této realitě přiblížit v podobných dřevostavbách. Někteří lidé si tyto příbytky budují zcela záměrně, aby je posilovaly a cítili se uvnitř příjemně. Zda tomu tak skutečně je, můžete posoudit sami např. na Vysočině poblíž obce Bohdalov.
 

Kam na netradiční dovolenou v Česku