I když to není dokonalé řešení finančních problémů, nezbývá lidem nejednou jiná možnost, než si nějaké peníze půjčit. Když se tito ocitnou ve finanční tísni, když se jim nedostává peněz už ani na podstatné věci, nejde to často jinak a jedině půjčka pak může takové lidi uchránit před neplatičstvím se všemi jeho negativními důsledky.

EU mince

Když se tak lidem přestane dostávat peněz, jdou tito třeba do banky, aby si tam podali žádost. Pak tam dotyční nanosí ještě docela slušnou hromadu dalších lejster, prokazujících jejich příjmy a tedy i schopnost splácet, nahlédne se tam do jejich registrů dlužníků, vše se posoudí a je to. Když má člověk štěstí, když je shledáno, že je bonitní, dostane tolik potřebné finanční prostředky, jež mu scházejí, a může zase normálně financovat to, co je potřeba.

Ale co když v bance shledají, že si dotyčný půjčku nezaslouží, protože není dostatečně zaručená jeho schopnost půjčené finanční prostředky vrátit? Na to je jednoduchá odpověď. Takovému člověku tam nepůjčí. Tečka.

eura finance

A co mají dělat ti, kteří peníze sice potřebují, ale v bankách nemají kvůli nízkým příjmům nebo registrům dlužníků naději na úspěch? Pro ty je tu nebankovní americká hypotéka. U té se totiž není vůbec třeba bát neúspěchu při žádání, protože je tu od samotného počátku vše jasné. Kdo má dost hodnotnou nemovitost, kterou může dát do zástavy, dostane klidně i sedmdesát procent její odhadní ceny, zvládne-li je splácet, a to třeba i třicet let. Není třeba se strachovat kvůli poměrně nízkým příjmům, není nutné se bát záznamů v registrech dlužníků ani exekucí. Prostě se zažádá a ve velice krátké době může mít člověk to, co potřebuje. Tedy peníze, jichž zrovna nemá dost.

A to je přece dobrá zpráva, nemyslíte? Snadno a rychle si půjčit, když je toho třeba, pak klidně i dlouho a zvladatelně splácet a žít tak i v nejtěžších časech jako člověk… Co víc by si mohl náš člověk přát?

Na kterou půjčku vsadit?