Dress code je vlastně něco jako dohoda o stylu oblékání. Některé firmy a instituce mají dress code závazný pro všechny zaměstnance. Často se jedná o banky, seriózní firmy, nebo třeba hotely. Dress code není právně vymahatelný, ale pokud jej nebudete dodržovat, zaděláte si na problémy v práci. Pokud musíte v práci dodržovat dress code a chcete vypadat moderně, bude to chtít jen trochu kreativity. Jde to i nenápadně.
pohled stranou
Muži to mají většinou jednodušší, především pokud se jedná o formální dress code. Jedná se většinou o oblek, košili a kravatu nebo aspoň společenské kalhoty, košili a sako. Po ženách se většinou požaduje alternativa mužského oděvu. Jedná se většinou o společenské kalhoty v tmavé či světlé barvě a košili, halenku či jiný top, nebo pouzdrovou sukni. Že vám tento outfit přijde nudný? Působí opravdu trochu jednotvárně, ale můžete jej oživit právě za pomoci lehkých prvků, kterými oblečení doplníte.
·         Zajímavé vrchní díly
Pokud v práci nemusíte nosit košili, ale můžete si dopřát halenku, nebo košili se zdobením, pak vsaďte na jednodušší či kontrastní zdobení. Třeba zajímavý límeček, jemná brož, košile s lemováním, zajímavé sako či kabát, nebo zkombinujte barvy – třeba bílou a modrou.
·         Kalhoty
Kalhoty nemusí být nudné. Pokud vás nebaví klasické kalhoty s puky, vyměňte je za culottes kalhoty, které jsou široké a vypadají skvěle s vysokými podpatky. Pokud zvolíte takovéto kalhoty, pak si k nim vezměte vysoké podpatky a zbytek oblečení již volte spíše nenápadné, kalhoty udělají dojem.
pánská obuv
·         Šaty a sukně
Pouzdrové šaty a sukně tak nějak patří k formálnímu stylu oblékání. Platí pravidlo o délce šatů. Neměly by být příliš krátké a ani příliš dlouhé, barva může být klidně výraznější (třeba červená) ale pozor, ať nevypadáte jako papoušek. K výraznějším šatům si vezměte tmavé či tělové punčocháče a nenápadné lodičky. Hodit se vám bude také jednoduchý kabát.

Dress code v práci