Možná i vy si rádi užíváte letních radovánek ve vodě, ale trápí vás, jak je takový provoz bazénu drahý. Vždyť už jen jeho samotné napuštění stojí pořádnou hromadu peněz, a čím objemnější nádrž máte, tím více musíte do vody investovat.
A to je ten hlavní důvod, proč je velká škoda, abyste po ukončení koupání na podzim vodu z nádrže vylili do kanálu. Pakliže vám po celé léto výborně sloužila a vy jste o ni svědomitě pečovali, tak je s velkou pravděpodobností stále čistá a nezávadná a není nejmenší důvod, proč si ji neschovat k využití na příští rok.
Ten hlavní důvod, proč vlastníci bazénů vodu na podzim vypouštějí, je obava, že by jim mráz, respektive vznikající https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ministerstvo-zahranici-kultura-mistni-rozvoj-andrej-babis-hnuti-ano-domaci_1712011344_gol led nádrž potrhal. Tomu se ovšem můžete snadno vyhnout. Existuje zaručený postup zazimování bazénu, který zajistí, že vaše nádrž i voda přečkají chladné období v té nejlepší kondici.chlapec s nafukovacím kruhem v bazénu
A nejlepší způsob, jak se o tom, přesvědčit, je vyzkoušet celý postup na vlastní kůži – tedy přesněji řečeno na vlastní nádrži.
Než se do celé věci pustíte, měli byste si opatřit zazimovač do bazénu a dilatační plováky. Speciální přípravek se postará o to, aby vodu stabilizoval na dlouhé období, a vy jste ji mohli opět užívat v té nejlepší kvalitě. Plováky zajistí, že případný led nepotrhá stěny nádrže.sníh, zamrzlé jeřabiny
Nicméně to první, co musíte udělat, je zajistit tu nejlepší kvalitu vody před tím, než do ní zazimovač nalijete. V opačném případě by se mohli v nádrži rozšířit nevítaní návštěvníci, například v podobě řas anebo bakterií. A také nesmíte zapomenout snížit hladinu vody pod vstup do filtrace a veškeré technologie odpojit, vyčistit a uschovat. Jedině tak je mráz nepoškodí. Na hladinu posléze upevněte dilatační plováky jako bariéry proti ničivým silám ledu. Pak už jen stačí přetáhnout přes nádrž krycí plachtu a máte vyhráno – mráz ani led už váš bazén neohrozí.

Ponechte vodu v nádrži i přes zimu, ušetříte