Vybavíte si film s názvem „Anděl na horách“ s Jaroslavem Marvanem v hlavní roli? Vystupuje v něm svérázná postava jménem Puleček. Vytahuje se, jaký je to vynikající skokan na lyžích a tvrdí o sobě doslova: „Skáču dobře, skáču rád!“ Jeho skok přes obrovskou muldu samozřejmě nedopadne dobře, ovšem my bychom vám rádi naznačili, že dobře si zaskákat můžete i do zahradního bazénu.

voda v bazénu

Budete k tomu samozřejmě potřebovat bazén zapuštěný pod úroveň země, nikoli ten nadzemní, pod jehož hladinu se vstupuje výhradně skrze schůdky. Zapuštěný bazén levně Bazény Gluc pořízený se v tu chvíli může stát vaší fyzioterapeutickou pomůckou.

Proč si dopřát skoky do vody

Rozproudíte krevní oběh a lymfatický systém – někteří lidé tráví mnoho času sedavým zaměstnáním a to rozhodně nepřispívá ani psychické pohodě, ani samotnému tělu. Komu schází pravidelný pohyb, může na to v budoucnu doplatit různými zdravotními problémy. Skákání do vody se může stát vaším pomyslným odrazovým můstkem pro zvýšení tělesných aktivit a díky tomu si snáze uvědomíte, jak je pravidelný pohyb důležitý. Skákejte do vody po nohou a můžete i s rozběhem, pokud vám to umožní rozměry bazénu.

skákání do vody

Zvedne vám to náladu – skákání do vody vám v malém bazénu může vynahradit i plavání, pro které tu není dostatek volného prostoru. Tento pohyb má v sobě cosi magického a všimněte si, že jej milují zejména děti, které si bez skoků do vodní plochy nedovedou koupání vůbec představit. Mimo jiné je to i kvůli tomu, že se tím výrazně vylepšuje nálada a odhazuje přebytečný stres, může se vám to hodit ve chvíli, kdy se cítíte přepracovaní a potřebujete pauzu – relax, uvolnění a změnu prostředí. Zaskákat do vody lze i ve dvojicích čímž vznikne silnější vlnobití a příjemnější prožitek. Pouze musíte dávat pozor, aby v té vodě nikdo nebyl a nezpůsobili jste někomu vážný úraz.

Zapuštěný bazén nejen pro koupel