Každý člověk alespoň už jednou zaslechl o virtuální měně, která se nazývá bitcoin. Toto slovo je v posledních letech, zejména tedy měsících, skloňované naprosto všude, na internetu, v televizi, v médiích a ve nejprestižnějších investorských magazínech. Není se čemu divit, právě tato krypto měna přináší do tohoto světa opravdu obrovský úspěch, díky kterému se setkává se stále vzrůstajícím zájmem lidí.

krypto měna

Je to měna vhodná nejenom pro velké investory, ale i pro obyčejné smrtelníky, kteří zkrátka nechtějí mít veškeré své finanční prostředky uložené v bankách nebo na spořících účtech, které jsou více nevýhodné než výhodné. Chtěli byste se o bitcoinu dozvědět něco více, abyste taky mohli začít? Zpravidla máte dvě možnosti:

  • Nakupování
  • Těžba

Nakupování je pro začátečníky ideální. Na jedné z mnoha burz si zkrátka zakoupíte tolik krypto měny, kolik budete aktuálně potřebovat. Je to snadné a není na tom co pokazit. Těžba je však mnohem, ale mnohem zajímavější a z dlouhodobého hlediska rozhodně atraktivnější. Pomocí bitcoin minerubudete totiž tuto měnu přímo těžit, nikoliv nakupovat. Potřebujete k tomu zejména takzvaný miner, který vám umožní potvrzovat transakce, čím vlastně budete získávat jednotlivé částky, které se vám budou krásně nashromažďovat a postupně kupit.

znak měny

Automatizovaný proces

Možná byste mohli namítat, že pro vás těžba určitě nebude, že vůbec nevíte, jak na to. Výhodou je, že vlastně vůbec nemusíte chápat princip fungování, s minerem je totiž těžba zcela automatizovaný proces, který dokáže korigovat naprosto každý, tedy určitě i vy. Je to zkrátka jednoduchá záležitost, se kterou nebudete mít žádný problém, stačí si pořádně nastudovat, jakou techniku na to budete potřebovat, a jak velké budou náklady na provoz. S těmi je, díky provozu techniky, nutné kalkulovat při výpočtech potenciálního zisku.

Začněte těšit nejpopulárnější krypto měnu