Ignorujte nabídky na vašich zařízeních
Zahlcené emailové schránky, nespočet reklam na webu a v novinách, SMS zprávy z neznámých čísel, přesně takto se nabízejí půjčky a úvěry na velké částky a s na první pohled lákavými požadavky. Nepotřebují žádné potvrzení o doložení vašeho příjmu, bezúhonnost či beztrestnost. Především starší a chudší lidi lehce nalákají, aby na takovouto nabídku odpověděli a jsou schopni pro vidinu jistých financí poskytnout všechny údaje, včetně těch, jejichž použití je zakázáno zákonem o ochraně osobních údajů.
zadlužený chlap.png
Neposkytujte žádné informace podvodníkům
Nepodávejte žádné údaje o vaší osobě, ani vaše jméno a příjmení, s takovými údaji podvodníci a hackeři jednoduše zjistí další údaje a můžou vám způsobit nepříjemné potíže. Takovéto údaje si nechte pouze při vašem vlastním zájmu o jejich služby, vyhlídněte si ale známé firmy , které si můžou ze svých rozpočtů dovolit reklamu v televizi a maximálně se snaží být jedničkou na domácím trhu v oblasti poskytování služeb.
Pečlivě si pročtěte smlouvu a podmínky, případně zkonzultujte s odborníkem
Než podepíšete, a to platí nejenom u smlouvy o úvěr nebo půjčku, ale u čehokoli, pořádně si všechno pročtěte. V případě vzniku komplikací, nebude na váš názor, že se cítíte poškozeni, brát zřetel, pokud dané ustanovení bude stát ve smlouvě. Neznalost zákonů a smluv neomlouvá. Dejte zřetel převážně na správnost vašich údajů, zda se firma neptala a nežádala mnoho informací, ba dokonce nějaké, které by požadovat neměla. Velmi dobře se v textu hledají čísla, dejte tudíž pozor na správnost půjčené částky, procenta úročení, celkové splatné částky, případné výše poplatků, roční procentní sazby nákladů a penále či pokuty za nesplácení.
návratnost investic.jpg
Nebojte se dodat potřebnou dokumentaci
Sami byste nepůjčili nikomu nedůvěryhodnému, u kterého existuje pravděpodobnost, že v budoucnu zneužije půjčené peníze nebo vám způsobí nějaké komplikace. Proto velké firmy, které podnikají v oblasti půjčování peněz a poskytování úvěrů, žádají od svých klientů určité dokumenty či potvrzení, aby vám mohli půjčit, jedná se hlavně o potvrzení o vašem příjmu. Podvodníci, hlavně firmy, o kterých skoro nikdo nikdy neslyšel, takovéto požadavky nemají a půjčí doslova každému, přesně takováto maskovaná výhoda skýtá jedinou šanci pro problémové platiče, kteří dříve nespláceli, netuší ale, že si naberou na svá bedra další a mnohem horší problémy.

Nenaleťte podvodníkům s půjčkami a půjčte si u osvědčených firem