Vánoce jsou za dveřmi (tedy představte si, že jsou) a chystáte se odesílat přání. Máte v zásadě tři základní možnosti, jak to provést. Buď zakoupíte drahé papírové pohledy a známky a budete je zdobit ručně psaným písmem, nebo usednete k e-mailu a vytvoříte blahopřání ve formě zprávy, anebo budete posílat přáníčka chytrým telefonem.
vánoční pohlednice
Klasická papírová přání mají své kouzlo a nelze je zatracovat jen proto, že možná vychází z módy, papírový lístek člověka potěší podobně, jako tištěná kniha. My se však nyní zaměříme na pohlednice odesílané mobilem. Ostatně, proč někomu neudělat dvojí radost a neposlat mu pohlednici papírovou a navíc to korunovat elektronicky.

Zaměřme nyní pozornost na aplikaci pro operační systém Android s názvem Zoner Postcards. Je dostupná zdarma z rozhraní Google Play a její tvůrci tvrdí, že je velice jednoduchá a přitom efektivní. Ale pozor, nejde o obyčejné odesílání textové zprávy s přílohou ve formě obrázku. Aplikace umožní vytiskout a odeslat skutečnou papírovou pohlednici, kterou si sami navrhnete.
vánoční dekorace

Jak to funguje?

Nejprve vyberete libovolný obrázek (fotografii), zvolíte vhodný rámeček a pak budete vyzváni napsat text. Vybírat lze z devíti typů fontů, mezi nimi i psací. Barvu a velikost fontu však nelze změnit, standardní je bohužel pouze černá. Na závěr se vám naskytne náhled a tvorbu završíte zadáním poštovní adresy příjemce. 
Aplikace umožňuje pohlednici vytisknout a odeslat buď přes PayPal, anebo přes rozhraní Google Wallet. Prvně zmiňovaný způsob vychází na 29 korun, u druhého počítejte s částkou 39 Kč. V ceně je komplexní služba vytištění pohlednice na barevné laserové tiskárně OKI s rozlišením 1200 DPI na fotografickém papíře 350 g /m2. Tisk je velmi kvalitní a výrobce zaručuje, že barvy neblednou ani po několika letech.
mýdlová bublina
Nevýhodou této služby je sice omezená barva a velikost písma, ale pohlednici vytvoříte rychle, jednoduše a bez okrasných motivů, což může být někdy naopak výhodné. Lidé, kteří dávají kladné hodnocení aplikaci v průměru 4,1 z 5 možných, si ji vyzkoušeli v praxi a za tuto cenu se rozhodně vyplatí vytvořit si svůj vlastní originální obrázek a odeslat jej v předvánočním shonu doma a v klidu.

Vánoční pohlednici si můžete ve svém smartphone vytvořit sami