Plesová sezona

Podzim a zima již tradičně bývají plné plesů, bálů a také klasických tanečních. Loňský rok těmto oblíbeným společenským akcím nepřál, ale letos se snad už konečně opět dočkáme tance, hudby a zábavy. Je načase oprášit společenské šaty, obleky a také taneční kroky. A pokud jste některé z tanců snad zapomněli, pak je nejvyšší čas přihlásit se do tanečních kurzů. U pánů obvykle tanec nevzbuzuje velké nadšení, ale ženy mají tento druh zábavy velice rády. Jistě by tak pánové potěšili či překvapili svou partnerku, kdyby ji sami do tanečních kurzů pozvali.

tanecni (1)

Oblečení na ples a do tanečních

U pánů je dress code celkem jednoduchý – oblek, společenské boty, bílá košile a kravata či motýlek. To u dam je výběr oblečení přece jen poněkud pestřejší. Každá žena potřebuje nějaké plesové šaty Svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz. A jaké šaty jsou vhodné? Záleží na příležitosti. Pokud jdete do tanečních či kurzů tance, pak jsou vhodné krátké šaty vcelku. V krátkých šatech se přece jen lépe učí kroky a taneční mistr lépe odhalí a opraví případné chyby. A proč ne sukni a halenku? Protože halenka se může při tanci vykasat a není příjemné ji stále popotahovat dolů. Šaty musí být pohodlné a musí umožňovat dobrý pohyb. Nevhodné jsou koktejlové šaty a také šaty až příliš krátké. Boty volte určitě na podpatku, klidné i úplně minimálním. Zdá se to možná neuvěřitelné, ale bez podpatků se špatně tančí. Některé taneční kroky totiž při správné provedení podpatek přímo vyžadují. Ideální je mít přes boty pásek, aby se nevyzouvaly.

saty

Pokud už míříte na ples či nějaký bál, pak dámy rády volí šaty dlouhé, elegantní a bohatě zdobené. Je to vysoce společenská událost a naprosto ideální příležitost vytáhnout ze šatníku ty nejzdobnější šaty. Pokud zrovna žádné takové nevlastníte, nevadí. Existuje spoustu půjčoven, kde budete mít možnost si vybrat šaty přesně podle vašich představ. Vzhůru do víru tance a zábavy!

Plesová sezona