Horké léto láká k pobytu u vody. V nesnesitelném teplu se hůře snáší pobyt venku a nejlépe je nám v osvěžující vodě. Ti,kteří mají doma zahradu, mají velkou výhodu. Můžou si pořídit bazén a v létě si užívat vodní radovánky! Možná máte jen malou zahradu a nemůžete si dovolit velký bazén do země. Existuje ale však mnoho řešení, abyste se i vy mohli koupat ve svém bazénu. Dokonalé osvěžení také poskytne menší nafukovací bazén. Je také skvělý pro děti, kteří letní radovánky v bazénu určitě ocení. Pokud si ale chcete zaplavat, pak už je potřeba pořídit bazén větší a to jak na zem tak do země. Nejlepší pro plavání je obdélníkový bazén.

solární panel

Údržba bazénu není samozřejmě tak zcela jednoduchá. Je potřeba myslet hned na několik věcí, aby měl váš bazén co nejdelší životnost. Je potřeba dbát na to, aby nebyl zbytečně znečišťován různými odpadními a chemickými látkami. Je sice báječné, když si děti dokáží vyhrát v bazénu, ovšem dokáží jej také pěkně znečistit. Děti jsou schopné naházet a nalít do bazénu takřka cokoli. V tom případě pak už pomůžou jedině bazénové vysavače, které vyřeší každou nečistotu. V každém případě je vysavač nezbytnou pomůckou pro váš bazén. Bazén se totiž čas od času zakalí a znečistí vlivem venkovního prostředí. Vysavač je pro vás skvělou pomůckou, jak se zbavit jakékoli nečistoty.

žena v bazénu

Abyste však váš bazén udržovali stále v dokonalém stavu, je potřeba myslet také na filtraci, která udržuje čistou vodu v bazénu. Stále čirou a udržovanou vodu zajistí chlór, bez něhož by se voda v bazénu brzy zkazila. Pokud máte radši teplejší vodu a chcete se koupat nejen v parnech, řeším jsou solární panely, které vodu v bazénu dokonale zahřejí. Čas od času je potřeba zkontrolovat stav vody přes kontrolní proužek, na němž zjistíte, co voda v bazénu potřebuje. A samozřejmě se žádný bazén neobejde bez síťky, s níž posbíráte ten nejvíce viditelný nepořádek, hmyz, listí a podobně.

Koupejte se v dokonale čisté vodě