Když se někde objeví inzerce na téma Viagry na prodej, mějte se na pozoru a raději se takovým podezřelým nabídkám vyhýbejte. Za prvé je Viagra v naší zemi dostupná pouze na lékařský předpis, a to ze zjevného důvodu, protože by měl váš ošetřující lékař znát váš aktuální zdravotní stav a podle toho vám tento „lék“ doporučit nebo naopak zavrhnout. A za druhé nemáte jistotu, že to, co se prodává, má skutečně složení zaručené výrobcem. Riskovat újmu na zdraví se závažnými důsledky, a možná i trvalými, se rozhodně nevyplatí. Měli byste najít jiný způsob, jak problémy s nedostatkem testosteronu a potíže s erekcí řešit, a to nejlépe pátrat po jejích příčinách.

tablety Viagry

V čem vězí „zakopaný pes“

Deficit testosteronu a neschopnost dosáhnout či udržet erekci spolu úzce souvisí. Testosteron je mužský pohlavní hormon a ten se tvoří v těle za určitých předpokladů. Možná, že už vám svítá, a napadá vás, že jedna z prvních příčin bude nevhodná životospráva a nedostatek pohybu. Ano, máte pravdu, jde zejména o alkohol, cigarety, nadbytek produktů z bílé mouky a bílého rafinovaného cukru, masa a uzenin. Měli byste začít konzumovat méně fastfoodu, přestat pít kolové nápoje a omezit ití kávy a začít pít více ovocných a zeleninových šťáv, jíst kysané zelí, více luštěnin, celozrnných obilovin, ořechů a zdravých tuků.

list Ženšenu

Stres

Na co však mnozí lidé zapomínají, je stres. Snažte se ze všech sil jej omezit na minimum, setřásejte jej ze sebe, jak to jde, protože nadbytek stresových hormonů v krvi vám brání tvořit testosteron. Stres je doslova zabijákem sexu a chcete-li se vrátit ke zdravému životnímu stylu, nesmíte stresu dovolit, aby vás ovládal.

Ano, víme, že to mnohdy není snadné, protože je stresových podnětů až příliš, a tak vám rádi poradíme, abyste užívali i adaptogenní bylinky, které stresové hormony regulují, nastolují v těle ztracenou hormonální rovnováhu a tím pádem upravují i testosteron. K těmto bylinkám patří např. Ženšen, Kotvičník zemní, Ashwagandha, Rozchodnice růžová nebo Eleuterokok.

Jak si pomoci při problémech s erekcí i bez Viagry