Funkční prvky v zahradě

Pokud máte zahradu, pak jistě rádi kombinujete různé dekorační a funkční prvky. Někdo dává přednost živým plotům, které může s velkou trpělivostí tvarovat a vytvořit třeba krásné zelené sochy nebo živou zástěnu. Někdo nedá dopustit na tradiční zahradní trpaslíky, které zahradníky rozdělují na dva nesmiřitelné tábory. Jedni je zbožňují a druzí nenávidí, žádná další možnost neexistuje.

kov

Jiní mohou zkusit z kousku své zahrady udělat třeba zahradu japonskou nebo ji proměnit na, pro naše končiny velmi typickou a oblíbenou, skalku. Možností je opravdu spousty. Pokud vaše zahrádka je spíše terénní až kopcovitá, pak jistě bude zapotřebí zbudovat vhodné přístupy. Řešením mohou být kamenné nebo železné schody Fa-havlicek.cz, které působí v mnoha případech nejen jako funkční, ale zároveň i dekorační prvek zahrady. Můžete je využít, pokud máte prudce se svažující terén. Pak je vhodné pozemek upravit, například vytvořením tzv. kaskád. Velice působivým a praktickým doplňkem je také zahradní jezírko.

zahrada

Nejen, že se u něj příjemně relaxuje, ono také vytváří lepší klima a celkově zvlhčuje prostředí v okolí. Navíc si do něj můžete vysadit krásné vodní rostliny, dekorační kamenné prvky nebo živé ryby. Pokud byste byli náhodou chovateli vodních želv, tak by vaši svěřenci toto zahradní jezírko jistě náležitě ocenili jako svůj letní výběh. Navíc voda v krajině je sama o sobě lákavá i pro nejrůznější volně žijící zvířata a také hmyz. Zónu klidu a relaxace vám nabídne také zahradní altánek. Pod jeho stříškou najdete útočiště před prudkým sluncem, stejně tak jako před deštěm a větrem. Za teplých letních večerů zde můžete posedět s přáteli nebo z něj v tichosti pozorovat okolní krajinu. Pokud v jeho okolí necháte vyrůst popínavá rostliny, vytvoříte velmi pěkný prvek, který doslova vroste do krajiny a zcela s ní splyne.

Funkční prvky v zahradě