Sedací vak je výraz, s nímž se setkal snad každý z vás. Není to žádná převratná technická novinka a v zásadě lze říci, že svým způsobem měli lidé již před staletími ve venkovských staveních sedací vaky, když posedávali na polštářích a dekách, vystlaných prachovým peřím. Prachová peřina, navrstvená na sebe do větší tloušťky vlastnosti vaku v podstatě plní, sice trochu primitivním způsobem, ale je tomu tak. Možná, že se právě odtud tvůrci prvních oficiálních sedacích pytlů či vaků inspirovali, každopádně první výrobky tohoto typu byly vyplněné obilnými slupkami, zrnky rýže a dalšími přírodními materiály, což ovšem nepřinášelo kýžený efekt. Ten se dostavil teprve s objevem polystyrenu, expandovaného do podoby drobných kuliček.

šedý vak

Sedací vaky vyplněné kuličkami EPS, v ideálním případě s nylonovým, tedy velmi kompaktním potahem s dlouhou životností, můžete používat pro spoustu činností:

Pohodlné posezení – to je asi to první, co vás napadne, když si sedací vak perfekt Jeansový https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-perfekt-jeansove přinesete domů. Upravíte jej do patřičné polohy a uvelebíte se na jeho povrchu s očekáváním, že budete relaxovat, meditovat, zkrátka být spokojení tady a teď. A pamatujte – čím větší vak, tím větší flexibilita a tvarové možnosti.

sedací vaky

Hraní her – vak je skvělý pro dětské hraní a skotačení, hlavně ten větších rozměrů, který si děti mohou přizpůsobit jako přístřešek. Nylonový potah vydrží i silný nápor při hopsání a povalování, takže nemusíte mít žádné obavy pořídit jej dětem do pokoje i na hraní.

Jídlo a nápoje – nylonové potahy, co mají uvnitř pryžovou impregnaci, můžete směle využít jako prostor pro stolování či občerstvení. Klidně si tu můžete dopřát špagety s kečupem a se sýrem, a když se vám talíř převrhne do klína, oblečení odložíte do pračky a potřísněný vak snadno vyčistíte roztokem sody a octa nebo běžným saponátem.

Co se dá dělat se sedacím vakem