S tím, jak se naše rodiny postupně rozrůstají, rozrůstá se i počet věcí, které doma máme. Takže poté, co si pořídíme děti, může snadno dojít k tomu, že už se do svého bytu se vším tím zdánlivě nezbytným vybavením ani nemůžeme vejít. Jenže co naplat, když náš byt není nafukovací a žádný větší si rozhodně pořídit nemůžeme? Tou nejlepší radou je si doma uklidit!

ramínka

Nepořádek, který nepořádkem není

Jenže pozor, v tomto případě se nejedná o žádné hanlivé odsouzení našeho nepořádku. Všichni, kdo mají velkou rodinu totiž moc dobře vědí, a že v takovém případě ani při té nejlepší možné vůli není možné všechny domácí spotřebiče, elektroniku, svršky, dekorace, hračky, a ještě mnohé další věci nacpat do skříní. Kdyby tomu tak mělo být, museli bychom mít svůj domov nacpaný skříněmi tak, že by se v něm nedalo hnout. Takže je přirozené, že se v takovém případě mnohé věci vrší na chodbách, pod stoly a na policích.

Co nejde vidět jako by ani nebylo

Jde tedy o to všechny tyto věci uklidit tak, aby nebyly všem na očích, to je totiž ten hlavní problém, který způsobuje, že naše bydlení vypadá na první pohled neuspořádaně. A to nejlepší, co můžeme v takové situaci udělat, je začít efektivně pracovat s prostorem. Na místo několika klasických skříní bychom si proto měli raději pořídit jednu vestavěnou skříň . Pokud si ji necháme zhotovit na míru, budeme mít jistotu, že se bude jednat o to nejefektivnější možné využití dostupného prostoru. Můžeme ji umístit třeba do tmavé chodby anebo pod šikmou část stropu tak, že zabere námi málo využívané místo, a zároveň nám poskytne maximum úložného prostoru k uskladnění našich věcí.

oblečení

Jedna vestavěná vydá za deset klasických

Stačí třeba dvě vestavěné skříně v bytě a hravě se pak obejdeme bez těch klasických. Náš byt bude působit útulně a uklizeně a při vhodné práci s barvami a se zrcadly budeme mít nakonec pocit, že se náš byt zvětšil.

Co dělat, když se rodina a její majetek rozrůstá