Letní prázdniny bez koupání jsou jako dort bez polevy, zvláště, když v posledních letech panují taková úmorná vedra. Voda však něco stojí a ne málo. Navíc její cena ještě více poroste, takže vydržovat si na zahradě bazén se letošní léto stane pro mnoho domácností až příliš velkým luxusem. Záleží samozřejmě i na velikosti samotného bazénu. Máte-li doma jen menší vodní plochu akorát tak na svlažení, s největší pravděpodobností nebudete muset letní koupání odpískat. Majitele velkých bazénů, které pojmou desítky a stovky litrů vody, se budou muset snažit najít alternativní řešení. A to mohou mít blíž, než by čekali.
zelené vlasy

Vzhledem k tomu, že stále ještě nepatří naše země mezi vyprahlé pustiny, napouští našinec bazén takřka vždy pitnou vodou. Jelikož ta je ale rok od roku dražší a dražší, je potřeba to zkusit jinak. Pokud máte na svém pozemku podzemní zdroj vody, máte takřka vyhráno. Voda z podzemí je sice prakticky zadarmo, ale má i své mouchy v podobě zvýšené tvrdosti. To na první pohled nemusí pro laika znamenat žádnou překážku, ale tvrdá voda dokáže udělat s bazénovou technikou hotové divy. Navíc se v ní snadno množí i různé mikroorganismy, případně řasy, které zrovna nepatří mezi ten typ návštěvníků, které byste chtěli ve svém bazénu uvítat. Alespoň tedy pokud netoužíte po kožních problémech, případně štípání očí.
průzračná voda

Ovšem ani tvrdá voda nemusí být za každou cenu na překážku, je však potřeba investovat do bazénové chemie. Díky speciálnímu přípravku, který pH vody dokáže dostat zpátky do normálu, se můžete koupat i ve vodě, která pochází z podzemních zdrojů. Je však potřeba tyto hodnoty pravidelně sledovat. Naštěstí k tomu není potřeba nic extra speciálního a hlavně drahého. Testery pH jsou cenově poměrně dostupné. Dají se pořídit v každém obchodě s doplňky a chemickými přípravky určenými do bazénu.

Alternativní zdroj vody pro bazén