Můžete ji skladovat, jak dlouho chcete – když budete mít doma dva roky uložené vyloupané ořechy ve skleněné dóze, pravděpodobně vám žluknou a budete se jich muset zbavit. Bublinková fólie vám nebude žluknout, nebude podléhat korozi, nebude vydávat žádný zápach, nebude pachy ani absorbovat, nebude vypouštět do okolí žádné toxické látky a neměla by za tu dobu ani ztratit na svých mechanických vlastnostech. Její životnost se odhaduje na dlouhé roky, můžete ji tedy mít doma v zásobě stále při ruce.

bublinková fólie

Perfektní izolant – bublinková fólie nevede elektrický proud a chrání před kontaktem s vodou a vlhkostí. Zároveň je velmi dobrý tepelný izolant, to znamená, že se na ni můžete posadit třeba venku na zahradě nebo při kempování pod stanem a bude udržovat vaše tělesné teplo, aniž by unikalo do země či podlahy pod vámi. Této vlastnosti lze využít i pro ochranu některých rostlin před mrazem. Fólie zároveň zčásti tlumí hluk a nepříjemné vibrace.

figurína s bublinkovou fólií

Je měkká – pružnost, měkkost a ohebnost je jednou z klíčových vlastností, s nimiž se počítá při balení předmětů. Právě proto má velký úspěch při stěhování a v odvětví logistiky, kde tvoří jeden z hlavních segmentů obalových a výplňových materiálů. Zabalíte do ní i velmi křehké zboží či předměty v domácnosti, s nimiž by mohl být při stěhování problém, ve více vrstvách zvládne udržet v neporušeném stavu skleněné vázy, misky z porcelánu, keramické květináče i křehké plastové dětské hračky.

Je levnábublinková fólie cena? Ta byla levná již za socialismu a v té době nahrazovala některým lidem např. karimatky, které v té době nebyly běžně dostupné. Vyrábí se již desítky let standardním procesem a díky rozšířené technologii a levné vstupní surovině je možné udržet její cenu stále na nízké úrovni. Můžete ji tedy mít doma třeba navinutou v roli a mít ji připravenou pro neočekávané situace.

O vlastnostech a ctnostech bublinkové fólie