Ač je to docela smutná realita, spousta lidí v dnešní době nezvládá pravopis a někteří chybují i v naprosto základních pravidlech. Problémy dělá jak psaní i/y, tak s/z nebo ě/je, mnohdy lidé chybují také ve skloňování či jiných koncovkách. Obecně největší problém však činí psaní čárek ve větách. Máte s něčím z vyjmenovaného problém? Nebo chybujete ještě v jiném jevu? V tom případě čtěte dál, tento článek je přímo pro vás!
 česká republika
SSČ, Pravidla českého pravopisu
Nejste – li si v něčem jistí, můžete nahlédnout do Slovníku spisovné češtiny nebo do Pravidel českého pravopisu. I když tam najdete mnoho problémových jevů, asi jen málokdo z vás ho má doma, navíc se pořád aktualizuje. Jsou tu proto i modernější pomocníci.
Internetové příručky
Další možností je vyhledávání na internetu. Stačí zadat do vyhledavače daný jev a hned vám vyskočí spousta výsledků. Protože si ale na internet může psát kdokoliv cokoliv, měli byste hledat u ověřených zdrojů. Mezi takové patří například Ústav pro jazyk český,jehož rady naleznete na webu.
otazník na klávesnici
Někdo udělá práci za vás
Ať už celkově plavete v pravopisu nebo si jen chcete nechat zkontrolovat chyby někým, kdo češtinu zvládá mnohem lépe než vy, i tuto možnost máte. Na internetu existuje stránka, kde lidé nabízejí své služby někdy až za směšné ceny. A právě mezi tyto služby spadá i kontrola a oprava pravopisných chyb. Za pár korun si tak můžete nechat poradit od někoho, kdo se v tomto oboru vyzná, budete mít jistotu, že je to správně, a navíc ušetříte spoustu času. Stačí do vyhledávače zadat něco jako ,,pravopisná korekce textů“ , vybrat si člověka, který to za vás udělá, a to ať už podle ceny, hodnocení ostatních kupujících (slovní popis, počet hvězdiček) nebo podle jakýchkoli vašich kritérií. Pro tuto službu je však třeba se zaregistrovat. Potom už můžete využít mnoho dalších nabídek či sami nějakou službu nabídnout ostatním. Slouží k tomu například stránka, kterou naleznete po zadání hesla ,,já udělám“ např. na googlu. Teď už nezbývá, než popřát mnoho zdaru v našem krásném mateřském jazyce!

2/5 - (1 vote)
Nevíte si rady s pravopisem? Máme pro vás snadné řešení!